Saç Ekimi Sonrası Biyotin Kullanım

Saç ekimi sonrası B7 kullanmanın avantajları

Saç ekiminde nakledilen köklerde yenilenme yani dönem değişimi olur.Saçlar dökülüp yeniden çıkar buna şok dökülme denir.Bunun sebebi ekim işlemiyle kökte kaçınılmaz olarak oluşturluan travmadır bu travma genellikle köke zarar vermeyecek düzeydedir ama şok dökülme denilen dönem değişikliğine sebep olur.

Biyotin ve Saç Ekimi

Saç için bitkilere verilen gübre gibidir nasıl fideler yer değiştirilip başka alana ekildiğinde gübre ile desteklenirse saç içinde bu destek biyotinle verilir.

Biotinin saç dökülmesi sonrası faydaları

-Şok dökülmede azalma;her ekimde saçlar dökülüp yeniden çıkar.Saç ekimi sonrası alınacak günlük 2mg – 5 mg bu dökülme miktarında ciddi azalma sağlar.Geçici bir dökülmede olsa ekim yaptıran kişide strese sebep olduğu için bu stres daha az yaşanır.

-Ekildikten sonra dökülen saçların geri çıkış süresini kısaltır; Ekilen saçların şok dökülmeyle yok olması hastada ciddi sorun yaratabilir ve çıkış başlayıncaya kadarda sıkıntı devam edebilir.Şok dökülmeden sonraki 3-12 ay saç kökü catagen ve telogen evrelerini tamamlayıp yeniden anagen evresine gelir ve cilt dışından görülür.Biotin kullanımı bu sürenin daha kısa yaşanmasını sağlar.

-Yeni çıkan saçın kalitesinde artış;Ekim sonrası yeniden çıkan saçların büyük kısmı tüy şeklinde çıkar ve kalitesi giderek artar bu süre 2 yıl devam eder.Biotin çıkacak saçların daha kaliteli çıkmasını ve daha kısa sürede kalite artışı yapar.

-Köklerin alındığı yerde seyrelme miktarı;Kök alınan alandaki saç alınan kök kadar seyrelir ve bu seyreklik dolgunluğun azalmasına sebep olur.Biotin ense saçlarında da kalite artışı sağlayarak daha dolgun görünmesini sağlar,bu sayede alım bölgesinden olan kayıp daha az hissedilir.

Saç ekimi sonrası günlük 2-5 mg B7 vitamini alınması bu sorunların daha az yaşanmasını sağlamaktadır.Biotin saç yapımında en etkili olduğu bilinen biotindir.Saç ekimi sonrası mutlaka alınması gereken bir vitamindir.

Saç ekimi sonrası günde 2 mg biotin tablet alındığında

-Şok dökülmenin miktarını azaltıp geri çıkış süresini kısalır,

-Kılın çapını yani kalitesini artırarak gerek ekim yerinde gerekse alım yerinde saçların daha sık görünür

-Alım yerinde özellikle mikromotorla alıma bağlı olabilecek kök hasarlarının daha çabuk ve kayıpsız olması sağlar.

-B7 vitamini saç yapımında kullanıldığı için kanla daha yoğun gelmesi köklerin tutma şansınızda artırır kök ölüm oranını azalma sağlar.

Saç ekimi sonrası ciddi paralara satılan bakım ürünleri yerine bilimsel olarak en iyi tanımlanmış B7 vitamini almak yeterlidir.Biotine ek olarak önceden varolan saçların dökülmemesi için bölgesel olarak uygulanan bilimsel ürünler kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hp Biotin © 2022