Hair Forte Sprey

Saç dökülmesi tedavisinde kullanılan bir çok üründe sıklıkla sadece bitkisel ürünler bulunmaktayken hairforte spreyde bitkisel içeriklere ek olarak bilimsel ürünlerde bulunmaktadır.

Bu maddelerden en bilineni biotindir ve saç kalitesini artıracak düzeylerdedir.Bu sayede saç dökülmesini tedavi ederken saç kalitesini de artırmaktadır.Biotin bölgesel olarak şampuanlarda kullanıldığı gibi sprey şeklinde üretilen ilaçlarda da bulunmaktadır.Bölgesel olarak biotin kullanmanın amacı köke daha yoğun bir şekilde biotin girişi sağlamaktır.

Buradan sonrası resmi sitesinden alıntı yapışmış içeriğindeki diğer maddelerle ilgili bilgilerdir.

İçeriğinde procapil adlı saç dökülmesi tedavisi için Fransada geliştirilmiş aktif madde vardır,aynı maddeyi içeren bir diğer ithal ürün floxia spreydir ve yaklaşık aynı olumlu sonuç alınması beklenir.Floxia nın sadece % 3 lük formu ithal edilmektedir hairforte spreyin % 3 erkek formu yanı sıra % 2 procapil içeren kadın formu da üretilmektedir.

Hairforte da bulunan procapil üzerine yapılan bilimsel çalışmalarda saç dökülmesinde kullanılan minoxidil ve yine saç dökülmesi tedavisinde hap olarak kullanılan finasterid den daha etkili olduğu görülmüştür.

Bölgesel olarak kullanıldığı için cinsellik üzerinde yan etki yapmaz ki bu saç ilaçları açısından önemli bir durumdur.Bilindiği gibi minoxidil tansiyon ilacıdır ve bir çok yan etkisi vardır diğer taraftan finasterid prostat için kullanılan hormon ilacıdır ve cinsellik üzerine ciddi yan etkileri vardır.Procapil saça özel geliştirilen bir maddedir ve bu tür yan etkiler görülmez.

Yapılan bilimsel çalışmalarda procapilin saç dökülmesini durdurma ve tüyleşmiş saçlarda kalite artıma etkileri % 92 civarındadır ve bu gurup ürünler arasında en başarılı onlanlardan biridir.

Hairforte sprey procapil yanı sıra kalite artırıcı bilimsel ürünler ve saç besleyici bitkisel ürünlerde vardır ama en etkili olan olan madde procapildir ve saw palmetto dur.Özellikle erkek tipi dökülmelerde yeterince etkili olması beklenir.

Detaylı Bilgi İçin : www.hairforte.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hp Biotin © 2022