Biotin Şurup

Daha önce geliştirdiğimiz tablet formundaki ürünlerden sonra şimdide çocuklar ve tablet formundaki ilaçları yutmakta zorluk yaşayan yetişkinler için HP Biotin Şurup satışa sunulmuştur. 1 MG dozu ile B7 vitamini eksikliğinde kullanabileceğiniz gıda takviyesidir.

Hp Şurup

Biotin bilimsel tıbbi yayınlarda B7 vitamini ve H vitamini olarak da geçer. Erişkinlerde saç sorunu çok daha sık görüldüğü için kullanımı yaygındır. Ancak çocuklarda görülen biotidinaz eksikliğinde B7 vitamini tedavisi hayati önem arz etmektedir, eksikliğin düzeyine bağlı olarak saç sorunları, tırnak ve deri kalite problemleri yaşanabilmekte hatta daha ağır tablolar ortaya çıkabilmektedir.

Daha çok erişkinlerde kullanıldığı için Türkiye’de tablet ve kapsül şeklinde piyasaya verilmektedir. Tablet formunun dozunun ayarlanması ve bebeğe verilebilmesi oldukça zor olabilmektedir. Hair Pharma olarak tüm saç sorunlarına olduğu gibi bu soruna çözüm getiriyoruz. Klinik çalışmaları tamamlanan Biotin Şurup tüm Türkiye’de eczane raflarında yerini almıştır.

Biotin Şurup İçerik
1 mili litresinde (1 cc) 1 mg B7 vitamini içerecek
Tatlandırıcı olarak suni tatlandırıcı veya glikoz şurubu değil doğal pancar şekeri içerir.
Aroma olarak çocukların en sevdiği portakal aroması kullanılmıştır.

Hangi Durumlarda Kullanılır
Tüm saç tırnak ve deri kalite kayıplarında kullanılmaktadır. Kullanım gereksinimi rastgele olmamalı bir sorun varsa çözümü için doktorla görüşülmeli ve yapılan inceleme sonucu doktorun önerisiyle olmalıdır. Doktorun tespit edebileceği ve kullanılabilecek sorunlar şunlardır;

– B7 ( H vitamini ) vitamin eksikliği ( kan tahliliyle teşhis edilir ).
– Biotidinaz enzim eksikliği ( kan tahliliyle teşhis edilir ).
– Saç kalite kaybı ve beklenmeyen düzeyde dökülme.
– Tırnak kalite kaybı ve kırılması.
– Ciltte incelme ve diğer kalite sorunları.
– Genel olarak çocuklarda kullanımı önerilse de hap yutmakta zorluk çeken erişkinler de kullanabilmektedir. Burada tek sorun dozun ayarlanması için çok miktarda ilaç almak gerekmesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hp Biotin © 2022