Kaç mg biotin kullanmalıyım

B7 vitaminin dozu duruma göre belirlenir,kalın bağırsaklarda üretildiği ve bu üretilenin ne kadarının emildiği bilinemediği için günlük ihtiyaç bilinmemektedir.

Kullanımda kişinin sorunun şiddetine göre şu şekilde doz belirlenir;

1 mg Biotin;Daha çok kalite kaybı olan durumlarda kullanılır.Saç kırılması,çatallanması,saçta tüyleşme ,saç uzamasının yavaşlaması yanında tırnak kırılması,tırnağın sertliğini kaybetmesi,tırnakta beyaz lekeler oluşması gibi tırnakla ilgili kalite sorunu olan durumların giderilmesinde beslenmeye destek olarak verilir.
2 mg Biotin ;1 mg tabletin kullanıldığı kalite sorunlarının çözümüne ek olarak saç dökülmesi tedavisinden daha iyi sonuç alınabilmesi için kullanılması önerilir. Saç ekimi sonrası şok dökülmeyi azaltmak ve daha erken ve kaliteli geri çıkış için kullanılır.

5 mg Biotin ; Daha düşük dozda beklenen sorunların daha ağır olması durumlarında tercih edilir.Özellikle saç ekimi sonrası önerilmektedir.

10 mg Biotin ; Yoğun saç ve tırnak sorunlarında kullanılır ayrıca şeker hastalarında şeker dengesinin ayarlanması ve şeker hastalığına bağlı olarak gelişebilecek göz,damar,sinir ile ilgili sorunların engellenmesi amacıyla kullanılır.

Yeni doğanlarda görülen biotidinaz eksikliğinde günlük doz 100 mg a kadar çıkabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hp Biotin © 2022