10 mg B7 vitamini

B7 vitamini; çeşitli hastalık ve diyet uygulamaları gibi metabolik sorunlara, guatr gibi endokrin rahatsızlıklara, demir eksikliğine, ağır stres bozukluklar sırasında ve benzer değişik hastalıklara bağlı olarak ortaya çıkabilen saç kayıplarının diğer bilimsel tedavilerine destek amaçlı kullanılan bir vitamindir. Saç sorunları yanı sıra tırnak sorunlarının (kırılma, incelme, yumulama, kat kat ayrılma, beyaz leke oluşması gibi) çözümünde de en etkili vitamindir.

Kullanım dozu daha çok kişinin hastalığının şiddetine göre değişir. Sa ekimi sonrası saçın B7 vitamini ihtiyacı arttığından en sık kullanım yeri saç ekimi sonrasıdır. Bunun yanı sıra saç dökülmelerinde diğer bilimsel ( procapil , minoxidil ve finasterid) ilaçlara ek olarak kalite artışı amacıyla kullanımıdır.

10 mg B7 vitamini tek başına saç dökülmesi tedavisinde yeterli olmaz bu sebeple diğer tedavilere ek olarak kullanılmalıdır.

10 mg B7 vitamini önerilen kullanım yeri biotin tablet

Saç kırılması,çatallanması,saçta tüyleşme ,saç uzamasının yavaşlaması gibi kalite kaybı sorunları ve tırnak kırılması,tırnağın sertliğini kaybetmesi,tırnakta beyaz lekeler oluşması gibi kalite sorunu olan durumların giderilmesinde beslenmeye destek olarak .

Erkeklerde yoğun saç kaybı olan genetik saç dökülmesinin bilimsel tedavisine destek olarak kullanılabilir.

Saç ekimi sonrası şok dökülmeyi azaltmak ve daha erken çıkışı sağlamak amaçlı kullanılabilir.

Şeker (diabetes mellitus) hastalarında kan şekerini düzenlemeye yönelik bilimsel tedavilere ek alınması şeker hastalığına bağlı olarak gelişebilen sinir ve damar hasarının gecikmesine yardımcı olmaktadır. Diabet tedavisine ek olarak kullanıldığında şeker hastalığına bağlı yan etkileri azalttığı yönünde çok sayıda güvenilir bilimsel yayın vardır.

Bebeklerde görülen biotidinaz eksikliğinde günlük kullanılan miktar 20-120 mg arasında değişebildiği için 10 mg olanlar tercih edilir.

10 mg B7 vitamini yan etkileri

Bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. İnternette tüylenme yaptığı yönünde yazılar olsa da 2-3 yıl boyunca aralıksız kullanan şeker hastalarında böyle bir yan etkiye rastlanmamıştır ve tüylenme yaptığını destekleyen bilimsel çalışma yoktur.

Kullanım süresi

Saç ve tırnak gelişimi yavaş bir süreç olduğundan tavsiye edilen dozda en az 3 ay devam etmelidir.B 7 vitamin tabletleri başka sebeplerden etkilendiği bilinen, saçların sayı ve miktarını etkilemez,saçta kalite artışı sağlanmasına destek olur. Yağlı egzamayı azalttığı yönünde bilimsel çalışmalar vardır ancak yine asıl tedaviye ek olarak kullanılmalıdır.

dozu

Hekim tarafından başka şekilde önerilmedi ise günde bir tablet alımı yeterlidir. Tablet yemek arasında yutulmalıdır.Biotin tercihen 3-6 ay başlanılan dozda kullanılmalı devam eden süreçte elde edilen kaliteyi korumak amacıyla haftada 3-4 tabletle idame edilebilir.

10 mg B7 vitamini fiyatı

Değişik firmaların fiyatları farklıdır 40 TL ile 70 TL arasında değişmektedir.

Biotidinaz eksikliğinde kullanım süresi yapılan kan tahlili kontrollerine göre belirlenir.

10 mg B7 vitamini

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hp Biotin © 2022