Menopecia

MenopeciaAdetten kesilme dönemi olan menopoz kadınlar için kaçınılmaz ve fizyolojik bir yaşam dönemidir,yumurtalıkların görevinin bitmesi sonucu kadınlık hormonunun (östrojen) azalır ve vücutta hormon dengesinin bozulmasına bağlı olarak bir çok istenmeyen sorun ortaya çıkar bunlardan biri de saç kalite kaybı, saç dökülmesi ve saçlarda beyazlaşmadır.Bunlardan beyazlaşma durdurulamaz ama geciktirilebilir.

Saçtaki bu olumsuzlukların en önemli sebebi östrojenin azalmasıdır ancak buna ek olarak yaşam biçiminin değişmesine bağlı diğer saç besleyiciler olan biotin (B7 vitamini ), pantotenat ( B5 vitamini), keratin,L-sistin ve metionin gibi maddelerin emiliminin azalması da saç sorununda etkilidir.

Bu dönemdeki saç dökülmesinin tedavisinde en etkili madde bitkisel östrojen olarak bilinen isoflavondur.İsoflavon östrojenin yerine geçerek saç dökülmesi yanı sıra diğer menopoz şikayetlerininde düzelmesini sağlar.İsoflavon un meme kanserini önlediği yönünde çok sayıda bilimsel yayın vardır.

Saç sorunları üzerine çalışan Hair Pharma ilaç sanayinin ürettiği Menopecia Tablet saç kalitesini artıran keratin,sistin,vitaminler ve mineraller yanı sıra östrojen gibi etki eden isoflavon adlı soya özütü içeren tek saç ilacıdır.

Menopecia da 2500 mcg (2.5 mg) biotin vardır.Menopecia alırken ek olarak biotin alınmasına gerek kalmaz.Tek başına biotin almaktansa menopecia almak daha etkili bir tedavi olur.

Speak Your Mind

*